wtorek, 31 maja 2016

Summary of May.


       Maj jest dla mnie najpiękniejszym miesiącem w roku. Jest środkiem wiosny, kwitną wtedy moje ulubione kwiaty - bzy i konwalie, rododendrony, budzą się do życia owady. Nazwa miesiąca wywodzi się od bogini Mai, matki boga Merkurego. Jedna ze starych legend mówi, że Bóg Ojciec w maju stworzył świat - jestem skłonna zgodzić się z tym stwierdzeniem :).  

     W ostatni weekend maja ulica Szajnochy we Wrocławiu zamieniła się w Lublin. Tak właśnie Lublin rozpoczął projekt „Koalicja miast”. Chodzi o to, by miasta, które przegrały z Wrocławiem bój o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury mogły zaprezentować swoją ofertę kulturalną. 
     Wrocławian witało 14-metrowe Słońce wiszące nad ul. Szajnochy i kolorowe instalacje a wieczorny spektakl "Sen o mieście" zapierał dech w piersi. Narrator opowiadał historię Lublina, w towarzystwie  barwnych obrazów, tworzonych przez sztukmistrzów chodzących po linach rozpiętych między kamienicami, akrobatki, żonglerów i artystów ognia. W Lublinie jeszcze nigdy nie byłam jednak po tym widowisku z przyjemnością je odwiedzę. W ramach projektu za trzy tygodnie zaprezentuje się Szczecin, który przywiezie swój znak rozpoznawczy -  prawdziwy portowy kontener. Swoją ofertę, oprócz Lublina i Szczecina, przedstawią także Katowice, Gdańsk, Łódź i Poznań. Za to właśnie kocham Wrocław!


     Jeśli jeszcze nie jedliście pączków w Starej Pączkarni to nie zwlekajcie. Kolejka po cieplutkie pączki jest cały czas ale warto trochę w niej postać. Codziennie w sprzedaży pojawia się kilkanaście rodzajów pączków, a ich nadzienie potrafi zaskoczyć, znajdziecie pączki z jagodami, toffi, kajmakiem, bananami, czekoladą, jabłkami, makiem z bakaliami, kokosowe rafaello, serem z wiśniami czy orzechowo-czekoladową nutellą. Za jedną sztukę zapłacimy 2,5 zł. Pyyycha!


Sezon na chłodnik uważam za otwarty!


Moje wczorajsze biedronkowe zakupy. Zachęcam aby zajrzeć do Biedronki na kiermasz książkowy, można wybrać coś ciekawego - książki za 5zł.

4 komentarze:

  1. Boskie nogi! Poproszę o więcej tych apetycznych golonek i udek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Urodzilam się w maju wiec dla mnie też jest ulubionym miesiacem i w maju kwitnie bez :) sama radość

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. Konstruktywna krytyka mile widziana. Jeśli masz ochotę obserwuj, nie proponuj obustronnej obserwacji! Staram się wchodzić na każdy blog i jak mi się spodoba to na pewno zostanę na dłużej!