czwartek, 12 maja 2016

Uśmiech niedrogi sposób na poprawienie wyglądu.

baleriny - Melissa / torebka - Laza.pl /  kurtka - Reserved / spódnica - Bershka
zdjęcia - Edyta
     "Uśmiech to niedrogi sposób na poprawienie naszego wyglądu"   John Dana

    Odkąd po dwóch latach noszenia aparatu ortodontycznego odzyskałam uśmiech zdecydowanie częściej szczerzę zęby. Wcześniej uchodziłam za osobę zamkniętą, ponurą, na zdjęciach nie uśmiechałam się szczerze. Po prostu czułam się niekomfortowo z drutami na zębach. Tylko osoby, które znały mnie bliżej wiedziały jaka jestem naprawdę.

  Dzisiaj uśmiecham się szeroko i uchodzę za optymistkę.Wiem jaką  istotną rolę odgrywa właśnie ten jeden gest.  Sprawia on, że mimowolnie wyglądamy na ludzi miłych, pozytywnych i otwartych na nowe znajomości. Was też zachęcam do promowania uśmiechu i dzielenia się nim, aby pokazać innym jak ważny jest w naszym życiu.

       Czasami kiedy jest mi źle uśmiecham się do lustra i mówię sobie "Kacha wszystko będzie dobrze!" i od razu jest mi lepiej. Poza tym, nawet sztuczny uśmiech jest w stanie poprawić nam humor. Nasz mózg wydziela wówczas hormony szczęścia - endorfiny, które poprawiają nam samopoczucie, działają uspokajająco oraz wzmacniają nasz układ odpornościowy. "Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka". Ludzie nas lepiej postrzegają odruchowo odwzajemniają nasz uśmiech. Dodatkowo stwierdzono że uśmiech jest bardziej atrakcyjny niż jakikolwiek makijaż. 
Zatem moi kochani czytelnicy uśmiechajmy się! :)


8 komentarzy:

 1. Najważniejsze, by czuć się sama ze sobą dobrze :D a jeśli ten maly element sppawial Ci dyskomfort- to bardzo dobrze, że zrobilaś coś w kierunku, by to zmienić i teraz pięknie się do nas możesz szczerzyć :D

  spodnica jest boska- jak dla mnie gra tutaj pierwsze skrzypce- bez dwoch zdan <3
  muszę w koncu wyciągnąć swoją maxi z szafy :)

  milego dnia :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana! Wyglądasz olśniewająco kiedy się uśmiechasz :) Po prostu nie zwraca się uwagi na nic więcej niż Twój uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uśmiech to podstawa! Stylizacja jak najbardziej na plus ;)
  U mnie nowy post, zapraszam http://onlymymotivation.blogspot.com/ ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz piękny uśmiech, więc uśmiechaj się do woli :)
  Ja też się chętnie uśmiecham, choć aparatu jeszcze nie założyłam i zęby mam nie do końca proste - ale jakoś mi to nie przeszkadza ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna spódnica. Gdzie można taką dostać ? ;))

  --
  http://sklep.darboven.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny uśmiech Kasiu i świetna spódnica :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak ta spódnica rewelacyjnie gra z kolorem Twoich włosów <3

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. Konstruktywna krytyka mile widziana. Jeśli masz ochotę obserwuj, nie proponuj obustronnej obserwacji! Staram się wchodzić na każdy blog i jak mi się spodoba to na pewno zostanę na dłużej!