wtorek, 12 marca 2013

Mity na temat małżeństwa cz.2


Bez zbędnego wstępu przedstawiam kolejne mity na temat małżeństwa:
Mit 6
Nad małżeństwem trzeba pracować.

Małżeństwo wymaga zdolności do ciągłego przystosowywania się ale to coś innego niż praca. Wszystkie udane małżeństwa oparte są na kompromisie. Przekonanie o konieczności pracy nad małżeństwem wynika z faktu, że większość par do siebie nie pasuje. Kluczem do szczęścia jest wybór osoby, która do nas pasuje.

Mit 7
Szczęśliwe małżeństwo wymaga całkowitego zaufania.

Dobre małżeństwo nie opiera się na całkowitym zaufaniu, ale na pewnej dozie niepewności. Absolutna pewność co do  czyjejś wierności i oddania świadczy o tym, że traktujemy drugą osobę jak naszą własność. Poczucie niepewności sprawia, że małżeństwo jest żywe, bardziej znaczące a nawet podniecające.

Mit 8 
Małżonkowie powinni uszczęśliwiać się nawzajem.

Ani twój partner ani nikt inny nie może Cię uszczęśliwić. Sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście a poczucie nieszczęścia nie wynika bezpośrednio z działań innych. Sami się unieszczęśliwiamy z tego powodu.

Mit 9
Dobrzy małżonkowie powinni "prać brudy" w domu.

Udany związek wymaga dużej zgodności i porozumienia między partnerami w kwestii gustu i podstawowych spraw oraz ważnych zagadnieniach ideologicznych i osobistych. Jeśli pojawia się problem należy udać się do specjalisty. 

Mit 10
Dobry mąż reperuje wszystko, dobra żona robi pranie.

Sztywny podział ról na męskie i kobiece zamiera w ostatnich latach. Coraz mniej par kłóci się o przypisane do płci zadania. Należy działać w porozumieniu, unikać walki o władzę oraz stawiania wygórowanych żądań, pomagać sobie chętnie w różnych zadaniach i obowiązkach domowych. Wszystko może nam zbrzydnąć, jeśli spełniamy dobre uczynki z uczuciem niechęci wobec partnera.

6 komentarzy:

 1. Wszystko prawda......................

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w szczególności z 10;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas trudno jest dogadać się w temacie obowiązków i sprzątania...Musimy nad tym popracować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie ze wszystkim się zgadzam, ale fajnie, że pokusiłaś się o takie zestawienie, to dobry temat do dyskusji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama prawda :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. Konstruktywna krytyka mile widziana. Jeśli masz ochotę obserwuj, nie proponuj obustronnej obserwacji! Staram się wchodzić na każdy blog i jak mi się spodoba to na pewno zostanę na dłużej!