sobota, 6 kwietnia 2013

Mity na temat małżeństwa cz.3


Poniżej dalszy ciąg mitów małżeńskich wg Lazarusa.

Mit 11
Narodziny dziecka naprawią nieudane małżeństwo.

Dzieci najczęściej konsolidują i wzbogacają dobre związki. Jeśli jednak małżeństwo jest nieudane, mogą stanowić dodatkowy ciężar, który jeszcze pogorszy sprawę. Jeśli związek nie jest harmonijny pojawienie się potomka tylko pogorszy sprawę. Tylko na krótką metę pojawienie się niemowlęcia może odciągnąć uwagę obojga od istniejących konfliktów.

Mit 12
Małżeństwo to partnerstwo doskonałe.

Często w  związku mówimy o wykorzystywaniu jeśli nie dochodzi do równego podziału ról. Wiele par nie dostrzega faktu, że ludzie mogą być sobie równi, ale jednocześnie różnić się między sobą. W zależności od okoliczności, partnerstwo może wypadać lepiej przy podziale 60:40, 70:30 niż 50:50. Nierówny podział obowiązków może stworzyć poczucie równowagi i harmonii. W małżeństwie ważna jest wzajemność.

Mit 13
Małżeństwo może spełnić wszystkie twoje pragnienia.

Zdaniem wielu osób małżeństwo zapewnia szczególną pozycję społeczną, spełnia wszelkie oczekiwania i marzenia. Udane małżeństwo to upragniony składnik satysfakcjonującego życia ale nie jedyny. Przekonanie o tym, że jest ono wszystkim, może jedynie przynieść cierpienie i rozczarowanie.

Mit 14
Prawdziwi kochankowie odgadują swoje myśli i uczucia.

Często słyszymy, że prawdziwi kochankowie powinni być jednomyślni lub "nadawać na tej samej fali". Prawdziwa miłość obdarowując nas więc zdolnościami telepatycznymi? Nikt nie zna nas lepiej niż my sami. Nikt nie potrafi czytać w cudzych myślach! Partnerzy powinni otwarcie rozmawiać o tym jak pragną być traktowani, co sprawia im przyjemność seksualną. Szczególnie ważną rzeczą jest, by nie oczekiwać, że partner będzie czytał w cudzych myślach oraz aby powstrzymywać się od mówienia komuś o tym, co czuje lub myśli.

Mit 15
Lepsze nieszczęśliwe małżeństwo niż rozbity dom.

Istnieje niewiele rzeczy bardziej nieprzyjemnych od małżeństwa bez miłości, które utrzymuje się siłą lęku, poczucia winy lub obowiązku. Jeśli robimy coś ze względu na dzieci, jesteśmy wobec nich bezwzględni! Rozwód stał się piętnem, oznaka klęski życiowej, wskutek której muszą ucierpieć dzieci. Jednak mądrze przeprowadzony rozwód nie musi rodzić goryczy ani krzywdzić dzieci.

Mit 16
Ambicje męża są ważniejsze od kariery żony.

Wielu członków naszego społeczeństwa wciąż hołduję krzywdzącemu przekonaniu, że przynosząca zyski kariera zawodowa jest wyłącznie domeną mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że kobieta powinna zadowalać się rolą żony i matki.
Zarówno kobiety jak i mężczyźni potrafią troszczyć się o swych partnerów i pomagać sobie nawzajem, nie rezygnując jednocześnie z zaangażowania w życie zawodowe. Kobiety popełniają błąd, poświęcając karierę dla partnera, który często je za to lekceważy.
Ciąg dalszy nastąpi!

4 komentarze:

 1. to wszystko jest proste, tylko czasami trudno wykorzystać to w praktyce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100%, ale jak pisze Katarzyna czasem trudno to wykonać w praktyce!
  Mit 15 jest chyba najsmutniejszy - czasami, aż przykro patrzeć ile kobiet jest nieszczęśliwych w małżeństwie i nic z tym nie robią, bo najczęściej się boją się samotności, że sobie nie poradzą itp. Miejmy nadzieję, że powoli zacznie się to zmieniać!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Znamy to od podszewki :) Sporo jest takich malzenstw jakie sa opisane w 15 micie...

  OdpowiedzUsuń
 4. I love what you guys are usually up too. This sort
  of clever work and reporting! Keep up the amazing works guys I've included you guys to our blogroll.


  My blog: http://www.przedszkoleguzik.pl ()

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz. Konstruktywna krytyka mile widziana. Jeśli masz ochotę obserwuj, nie proponuj obustronnej obserwacji! Staram się wchodzić na każdy blog i jak mi się spodoba to na pewno zostanę na dłużej!